Lv
En

Radošā domāšana

Ko varat gaidīt no šī kursa?
Cilvēka prāts spēj visu ienākošo informāciju pats sakārtot noteiktās sistēmās. Pretējā gadījumā mūsu dzīve būtu ārkārtīgi lēna - katrs lēmums būtu jāpieņem tā,  it kā mēs tikko būtu ieradušies no citas planētas. Tomēr šai visnotaļ vērtīgajai prāta spējai ir arī ēnas puse - tā tur mūs šajos ierastajos sistēmu žņaugos un neļauj saskatīt risinājumus, jaunas iespējas. Jautājums - vai un kā var iemācīties ieraudzīt problēmu risinājumus “ārpus kastes” un saskatīt jaunas iespējas? Labā ziņa ir tā, ka radošā domāšana nav talants. Tā ir spēja, ko ikviens var attīstīt ar dažādu praktisku instrumentu palīdzību.
Atbrīvosieties no skolā iekaltā pieņēmuma, ka konkrētai problēmai ir konkrēts risinājums, kura pamatā ir analīze un spriedums. Sapratīsiet, ka izšķir divu veidu radošumu - māksliniecisko un tā saucamo tehnisko radošumu. Kurss ir par spēju izlauzties ārpus ierastajiem domāšanas rāmjiem, saskatīt risinājumu un iespējas tur, kur parasti tās nepamana. Iegūsiet virkni praktisku instrumentu, kas palīdzēs strukturēt problēmu risināšanu, jaunu ideju, produktu un pakalpojumu ģenerēšanu.
 
Kam šis kurss ir noderīgs?
Ikvienam organizācijas darbiniekam. Ideju un risinājumu ģenerēšana nevar būt viena konkrēta departamenta rokās. Radošumu var attīstīt ikviens.
 
Kursa ilgums 8 h