Lv
En

Paziņoti Ilgstpējas indeksa 2017. gada rezultāti

«Ilgtspējas indeksa» augstākajā – platīna – kategorijā 2017. gadā iekļuva septiņi uzņēmumi. Nemainīgi augstu sniegumu, salīdzinot ar pērno gadu, saglabāja «Latvenergo», «Ventspils nafta termināls», «CEMEX» un «RIMI Latvia», bet jaunpienācēji ir «Latvijas mobilais telefons», SEB banka un «Cēsu alus».

Zelta kategorijā šogad iekļuva 19 uzņēmumi: «Balta», «Baltic International Bank», «Coca-Cola HBC Latvia», «Daugavpils siltumtīkli», «GRIFS AG», «Latvijas dzelzceļš», «Latvijas kuģniecība», «Latvijas Loto», «Liepājas enerģija», «Maxima Latvija», «Putnu fabrika Ķekava», «Rīgas siltums», Rīgas Tehniskā universitāte, «Roche Latvija», «Sadales tīkls», Starptautiskā lidosta «Rīga», «Swedbank», «Ventspils reiss» un ZAAO.

Savukārt sudraba kategorijā iekļauts 21 uzņēmums, bet bronzas kategorijā – seši uzņēmumi.

«Ilgtspējas čempiona» titulu jeb balvu par straujāko progresu gada laikā saņēma automātisko sistēmu ražotājs no Liepājas «AE Partner».

Pasākums Latvijā notika jau astoto gadu pēc kārtas. Svinīgajā ceremonijā piedalījās arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Ministru prezidents Māris Kučinskis, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

«Ilgtspējas indeksa» iniciatīvas partneri ir Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts, kura līdzdibinātājs ir arī Organizācijas attīstības centrs "Spring Valley", un nacionālā līmeņa sociālie partneri Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība.

Ilgtspējas indekss ir stratēģisks vadības instruments, kas balstīts uz starptautiski atzītu metodoloģiju un palīdz Latvijas uzņēmumiem diagnosticēt savas darbības ilgtspēju un korporatīvās atbildības līmeni. Vienlaikus šis indekss sabiedrībai, valsts un nevalstiskajām organizācijām sniedz objektīvus kritērijus, lai uzslavētu un atbalstītu tādus uzņēmumus, kuri palīdz stiprināt Latvijas ekonomiku ilgtermiņā.